75. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau transmitowana na antenach TVP1 i TVP Info to kilkanaście wejść antenowych, rozmów i relacji z uroczystości.Przeprowadzali je Małgorzata Opczowska i Sławomir Siezieniewski. Na zdjęciu na pytania odpowiada mer Londynu Sadiq Aman Khan. Do Oświęcimia przyjechali przedstawiciele i prezydenci z 50 państw i organizacji międzynarodowych, 200 byłych więźniów obozów kancentracyjnych, a uroczystości relacjonowało 1300 dziennikarzy z całego świata.
Uroczysty pochówek 21 bohaterów Powstania Styczniowego na Starej Rossie w Wilnie. Wielkie pożegnanie z udziałem prezydentów Polski i Litwy, oraz przywódców Białorusi, Łotwy i Ukrainy było transmitowane na antenie TVP Polonia. Sześciogodzinny blok programu ze specjalnego studia usytuowanego przy placu Katedralnym poprowadził Sławomir Siezieniewski w towarzystwie Edyty Maksymowicz - wieloletniej korespondentki TVP na Litwie. W programie "na żywo" debiuowały też młode dziennikarki Info Wilno Aldona Połońska i Agata Dorodko - szkolone przez Sławomira Siezieniewskiego.
17 września ruszył nowy serwis Telewizji Polskiej - Info Wilno. Sławomir Siezieniewski przez kilka miesięcy szkolił młodych Polaków z Litwy, którzy zostali wybrani do tego projektu. Zajęcia w Wilnie obejmowały takie sprawy jak działalność news roomu, tworzenie materiałów, relacje reporterskie, wejścia na żywo i prowadzenie serwisów informacyjnych.
"Tata mi czyta" - to akcja Miejskiej i Wojewódzkiej Biblioteki w Gdańsku do której zaproszony został Sławomir Siezieniewski. Na placu Świętopełka podczas 759. Jarmarku św. Dominika czytał dziecim i młodzieży swoje ulubione książki. Wsród nich "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa" Edmunda Niziurskego.
Od 6 listopada TVP Info prezentuje się w nowej studyjnej odsłonie. Przeprowadzka z 1 piętra na parter dała redakcji studio o 250 metrach kwadratowych powierzchni, ledową ścianę o długości 22 metrów o rozdzielczości 18 milionów pixeli, 100 calowy dotykowy ekran multimedialny i 10 kamer. To najnowocześniejsze studio w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie.
Rok 2018 to kilkadziesiąt programów telewizyjnych, występów, szkoleń medialnych i koncertów. Wraz z kilkutysięcznym tłumem mieszkańców i pracowników Kozienicach świętowaliśmy wraz z grupą IRA, Robertem Janowskim i Tatianą Galicyną - Dzień Energetyka i Pożegnanie Lata.
Z okazji Dnia Spadochroniarza 23 września 2017 żołnierze 6. Brygady Powietrznodesantowej byli gośćmi w Poranku TVP Info emitowanym z Muzeum Wosjka Polskiego w Warszawie. W programie mówiono m.in. o ceremonii pochówku prochów śp. gen. bryg. Alfonsa Maćkowiaka - legendarnego twórcy 1. Samodzielnej Brygady Powietrznodesantowej uczestniczącej w operacji Market Garden w okolicach Arnhem w Holandii 17-26 września 1944.
Sławomir Siezieniewski w parze z Edytą Lewandowską prowadzili w TVP Info relacje ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wizyty papieża Franciszka (27-31.07.16). Wśród gości, którzy pojawili się w specjalnym studiu zbudowanym na dachu hotelu Kossak byli m.in Łukasz i Paweł Golec czyli Golec Orkiestra.
4 września 2016 r. na stadionie Energa Gdańsk S. Siezieniewski zagrał w wyjątkowym meczu piłkarskim - „Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom”. W biało-czerwonym stroju drużyny "Przyjaciół Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci" stanął do gry.... przeciwko TVP. W meczu zagrali m.in. Dariusz Michalczewski, Leszek Blanik, Andrzej Wroński, Piotr Gacek, Przemysław Radziszewski, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Kabaret Limo i wielu innych.
W obecności 6,000 widzów TVP pokonała Przyjaciół Hospicjum 2:1.
TVP Info świętowało rocznicę zwycięstwa pod Wiedniem w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. 12 września 1683 roku wojska polsko-austriacko-niemieckie pod dowództwem Jana III Sobieskiego rozbiły armię Imperium Osmańskiego.
W rozmowach o odsieczy wiedeńskiej, królu Janie i klimacie tamtych czasów uczestniczyli historycy, rekonstruktorzy i pracownicy muzeum w Wilanowie.
W dniu Pamięci o Żołnierzach Wyklętych 1 marca 2017 r. Poranek TVP Info wyemitowany został z dawnego więzienia przy Rakowieckiej w Warszawie. To właśnie tam przetrzymywano, torturowano i mordowano żołnierzy zbrojnego podziemia. Sławomir Siezieniewski rozmawiał z represjonowanymi, ich rodzinami, rekonstruktorami, historykami i kierownictwem powstajacego w tym miejscu Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Osób Represjonowanych w PRL.