SŁAWOMIR SIEZIENIEWSKI

dziennikarz & prezenter TVP

DŻENTELMEN ROKU

Od lewej dr T.Chamera, S.Siezieniewski, kmdr K.Jaworski, W.Kankowski, K.Lewandowski i prof. M.Studniarek - laureaci plebiscytu Dżentelmen Roku na Pomorzu. Organizatorzy wyróżniają osoby, które w codziennym życiu i pracy zawodowej cenią sobie honor i uczciwość, a w swoich środowiskach znane są z kultury osobistej i etyki w działaniu.

Spotkania z młodzieżą

Zawód dziennikarza ciągle cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dziennikarze i prezenterzy często zapraszani są na spotkania by opowiedzieć o swojej pracy i kulisach telewizyjnych programów. S.Siezieniewski często jest zapraszany na takie spotkania. Na zdjęciu wykład dla gimnazjalistów z gdyńskiej "11".

Charytatywne mecze TVP

Wielką pasją Sławomira Siezieniewskiego jest sport, a w szczególności piłka nożna. Sam występuje w drużynie TVP, która swoimi występami wspiera różne przedwsięwzięcia charytatywne. Na zdjęciu szatnia po meczu z TVN na stadionie Legii w Warszawie (2015).

Dziennikarz zachował zimną krew.

Relacja z Euro przed meczem Chorwacja - Irlandia do telewizyjnych Wiadomości została uznana przez Eurosport za najlepsze sportowe wejście na żywo w 2012 roku. Dzięki niezłomnej postawie wśród rozkrzyczanych kibiców Sławomir Siezieniewski przez kilka miesięcy królował na youtube i plotkarskich portalach.

HONOROWY SZWOLEŻER

Sławomir Siezieniewski jest honorowym członkiem Szwadronu Szwoleżerów Rokitniańskich . To stowarzyszenie kultywujace tradycje kawaleryjskie Rzeczypospolitej i odwołujące się do historii  2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich ze Starogardu Gdańskiego wsławionego ułańską szarżą na wojska rosyjskie pod Rokitną 13 czerwca 1915 roku.

NAJTRUDNIEJSZA RELACJA

W swojej pracy dziennikarskiej S.Siezieniewski wielokrotnie na żywo relacjonował najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie. Tak było m.in. 10 kwietnia 2010 roku, gdy pod Smoleńskiem rozbił się Tupolew 154 M z 96 osobami na pokładzie - w tym z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim. Dziennikarz prowadził wówczas Poranek TVP Info poświęcony rocznicy Zbrodni Katyńskiej, na obchody której leciała delegacja z Polski. Te dwie godziny - podczas których minuta po minucie, wraz z widzami połączonych wszystkich anten TVP poznawał kolejne informacje o tej tragedii - to była to najtrudniejsza relacja w jego życiu.

Mistrz Mowy Polskiej 2003

W III edycji ogólnopolskiego konkursu Mistrz Mowy Polskiej Sławomir Siezieniewski znalazł się w gronie nominowanych obok m.in. Hanki Bielickiej, Jana Rokity, Józefa Oleksego, Agaty Passent, Grażyny Torbickiej, Laury Łącz, Krzysztofa Zanussiego, Michała Ogórka i Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Mistrz Mowy Polskiej to program społeczny promujący osoby mówiące polszczyzną poprawną, mądrą, a przy tym barwną i piękną.

Debiut w Teleexpressie

Telewizyjny debiut S.Siezieniewskiego nastąpił w Teleexpressie w 1991 roku jako wokalista heavy metalowej grupy "Angellica", która była rewelacją ogólnopolskiego przeglądu "Rock dla Pokoju". Wcześniej prezenter śpiewał w innej gdańskiej formacji - uczestniku pierwszej edycji legendarnej Metalmanii - "Henear" ( na zdj. od lewej: P.Bendig, J.Korpan, S.Siezieniewski, M.Klimek, T.Niedzwiedzki ).